Ekonomi

Borsa İstanbul’da kapanış: BIST 100 yatay seyrini sürdürüyor

Investing.com – BİST 100endeks haftanın son iş gününe 4.900 seviyesini koruyarak başladı.

BİST 100, gün boyu süren süreçlerde 4.900’lük desteğini koruyabildi ve gün içinde 4.950’ye yükseldi. Son saatte 4.930 puana reel hafif bir düşüş kaydeden endeks, günlük bazda %0,5’e yakın yükseldi.

Haftaya 4.680 seviyesine gerileyerek başlayan endeks, kalan günlerde 5.000 bandına adım atsa da bu bölgede kalıcı olamadı ancak 4.900 bandı korunurken önceki 3 haftalık düşüşü de sürdürdü. dizi bitti.

sektörel bazda yiyecek, maden ürünleriVe elektrikbugün en çok talep gören branşlardı. İletişim, sporVe teknolojiÖte yandan segmentte yer alan hisseler bugün ortalama olarak satıcılarla hareket etti.

BIST 100’de yer alan hisselerin ortasında GESAN bugün tavan fiyattan süreci görerek en kazandıran paylaşım oldu. daha sonra KOZAA, MAVİVe CCOLA, %5 bandında fiyat artışı ile geldi. ALFASSon iki günlük toparlanmanın ardından bugün kısmi bir gerileme ve %4’lük düşüşle BIST 100’de en çok kaybeden oldu. TTKOMVe KCAER Öte yandan %2’lik düşüşle en çok düşen ilk 3 hisse arasına girdi. Bugün günün en etkili paylaşımlarının başında EKGYO, AKFYEVe KOZALoradaydı.

Yurt dışı piyasalarda birçok borsa bugün Kutsal Cuma tatili nedeniyle kapalıydı.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu