Teknoloji

Tesla İnsansı Robotun Yeni Videosu Paylaşıldı: Hala “Eski Amcalar Gibi” Yürüyor

Elon Musk tarafından yönetilen elektrikli otomobil devi Tesla, uzun süredir ortalıkta dolaşıyor. insansı robot Projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu içerikte; “şu anda seri üretimde olmayan” Optimus“adlı robot uzun süredir geliştirme aşamasında ve zaman zaman paylaşılan bilgiler Tesla’nın bu yolda yavaş ama emin adımlarla yürüdüğünü ortaya koyuyor.

Şimdi de Elon Musk, Tesla Optimus hakkında yeni bir paylaşım yaptı. X hesabından yapılan paylaşımda Optimus yürüyüş mekaniği İyileştiğini açıkça görebiliyoruz. Sadece paylaştı” Optimus ile yürüyüşe çıkmakMusk, “” kelimesini kullanarak maalesef Optimus’un geldiği son nokta hakkında detaylı bir açıklama yaptı. yapmadı.

İşte Optimus için paylaşılan son video:

İnsansı bir robot geliştirmek kolay bir iş değil. Bununla; Optimus kalitesinde bir robot geliştirmek son derece zordur. Çünkü geçen ay ikinci nesil Optimus’u piyasaya sürdük. duyuruyorTesla’nın insansı robotu ne kadar hassassın Bunu tüm dünyaya gösterdi. Hal böyle olunca geliştirme ve üretim süreci oldukça yavaş oluyor. Hatta Elon Musk, 2023 yılının temmuz ayında yaptığı bir açıklamada, yıllardır üzerinde çalıştıkları Optimus üzerinde çalıştıklarını söylemişti. sadece 5-6 adetne üretebilirler dedi . Yeni numara bilinmiyor.

Tesla Optimus hakkında şimdilik aktarabileceklerimiz bu kadar. Ama Tesla’nın bu projeye önem verdiğini her gün görüyorum. bir adım daha ileri giderekUnutma.

İkinci nesil Tesla Optimus hakkında detaylı bilgi için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu