Ekonomi

Potomac Edison Maryland’de elektrikli otobüs pilot programı öneriyor

WILLIAMSPORT, MD. -FirstEnergy Corp. (NYSE:FE) yan kuruluşu Potomac Edison, beş yıllık Elektrikli Okul Otobüsü Pilot Programı için Maryland Kamu Hizmeti Komisyonu’na (PSC) bir teklif sundu. Bu girişim, devlet okulu sistemleri tarafından satın alınan yeni okul otobüsleri için sıfır emisyonu zorunlu kılan Maryland’in 2022 İklim Analizleri Yasası ile uyumludur.

Önerilen pilot program, sera gazı emisyonlarını azaltarak ve hava kalitesini iyileştirerek devletin iklim hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Onaylandığı takdirde Potomac Edison, Maryland hizmet bölgesindeki okul bölgelerine elektrikli okul otobüsleri (ESB’ler) satın almaları için mali teşvikler sunacak. Şirket ayrıca elektrikli araç (EV) şarj altyapısının maliyetlerini, BT ile ilgili maliyetleri ve geçiş için gerekli teknik desteği de karşılayacak.

FirstEnergy’nin Maryland Operasyonları Lider Vekili Don McGettigan, programın okul bölgelerinin ulaşım ve elektrifikasyon ihtiyaçlarını anlamak ve desteklemek için bilgi toplamak üzere tasarlandığını söyledi. Ayrıca şirket, ESB bataryalarında depolanan enerjinin, şebeke acil durumlarında elektrik ihtiyacı için kullanılmasını araştırıyor.

Katılımcı okul bölgeleri, elektrikli okul otobüsü ile dizel yakıtlı muadili arasındaki maliyet farkını telafi etmek için fon alacak. Elektrikli otobüsler, yeni eyalet güvenlik düzenlemelerine uyum sağlamak için kucak ve omuz kemerleriyle donatılacak.

Bu pilot program, PSC’nin Maryland’de elektrikli araç sahibi olmayı ve şarj etmeyi kolaylaştırmak için 2019’da başlatılan Potomac Edison’un EV Driven programını genişletme onayını takip ediyor.

Potomac Edison, Maryland’in çeşitli ilçelerinde yaklaşık 285.000 müşteriye hizmet vermektedir.

Teklif, FirstEnergy’nin hizmetlerinde dürüstlük, güvenlik, güvenilirlik ve operasyonel mükemmelliğe öncelik vermeye yönelik daha geniş çabalarının bir modülüdür. Bu yazıdaki bilgiler FirstEnergy Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu