Yaşam

Mersin’de parkta 12 yılan besleniyor… İki bakıcıyı gören inanamıyor

Çukurova bölgesinin en büyük doğal hayvanat bahçesi olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus ilçesindeki Tarsus Tabiat Parkı’nı binlerce kişi ziyaret ediyor.

çok sayıda ziyaretçi

Kaplandan aslana, lemurdan sırtlana, timsahtan vaşağa, kirpiden kuş türüne kadar farklı coğrafyalardan hayvanlara ev sahipliği yapan Tarsus Tabiat Parkı, ailelerin çocukları ile keyifli vakit geçirebileceği bir çekim merkezi haline geldi.

Yılanlarla dolanmış bekçiler

Tabiat parkında çalışan Mustafa Karagündüz (48) ve Harun Can (43) her gün metrelerce uzunluktaki piton, anakonda ve boa yılanlarıyla yakından ilgileniyor.

Her gün toplam 12 büyük yılanı besleyen ve bakımını yapan ikili, kimsenin cesaret edemediği hayvanlarla kaynaşırken misafirler tarafından ilgiyle izleniyor.

“Onlar benim oğlum gibi”

24 yıldır Tabiat Parkı’nda bebek bakıcılığı yapan Mustafa Karagündüz, “Hayvanlardan hiçbir zaman korkmadım. Ben sadece ayıdan korkuyorum. Çünkü yemek yerken bana saldırdı. Artık o korkuyu aştım. Meslek hayatımda aslan, piton, timsah, sırtlan ve kaplan gibi vahşi hayvanları besliyor ve bakımını yapıyorum. Onlar benim oğlum gibiler.”söz konusu.

“Alıştık, artık korkmuyoruz”

9 yıldır timsah besleyen ve bakımını yapan Harun Can. “Her gün beslediğim timsahların en küçüğü 2 yaşında, en irileri ise belgesellerde izlediğiniz iri timsahlar. Alıştık, korkmuyoruz artık.”dedi.

Depremzedeler de seyahat ediyor

Tabiat parkı yöneticisi Nilay Serpin, şunları söyledi:

Burası Çukurova bölgesinin en büyük doğal hayvanat bahçesidir. 2 bin 450 hayvanı var. Burada sadece hayvanlara hizmet vermiyoruz, avcıların yaraladığı kazada yaralanan hayvanları da tedavi ediyoruz. Vatandaşlarımızı ve hatta sallanan bölgeden gelip ücretsiz misafir edilen çocukları burada gezdirip o psikolojiden uzaklaştırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu