Haber

KMÜ’de ilk kez Energy Manager sınavları yapıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Güç Verimliliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (KMU KAREN) tarafından güç yöneticisi sınavı gerçekleştirildi.

KMÜ KAREN’de ilk kez güç yöneticisi, yapı etüt projesi, endüstriyel etüt projesi ve ölçü doğrulama sınavları gerçekleştirildi.

Bakanlığın hazırladığı sınav, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Güç Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı ile KMÜ ortasında imzalanan sınav hizmetleri iş birliği protokolü çerçevesinde KAREN tarafından gerçekleştirildi.

Önceki eğitim dönemlerinde enerji yöneticisi, yapı etüt projesi ve endüstri etüt projesi eğitimlerini alan enerji yöneticisi adayları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzmanları gözetiminde gerçekleştirilen sınavlara katıldı.

KAREN Müdür Doç. Dr. Selmin Ener Rüşen, sınavla ilgili şunları söyledi:

“Temmuz 2022’de aldığımız yetki kapsamında merkezimiz bu yıl üçü enerji yöneticisi, biri sanayi etüdü projesi ve biri de bina etüt projesi olmak üzere toplam beş eğitim düzenledi. Eğitimin ardından isteyen kursiyerlere enerji yöneticisi sertifikası almak sınava girdi.İlk defa merkezimizde yaptırması bizi çok mutlu etti.Eğitim ve sınavlarda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu