Ekonomi

Cybin hisseleri 30 milyon dolarlık birim arzın ardından %17 düştü

Cybin Inc. sermaye artırma çabasında bugün önemli bir gerileme yaşadı ve hisse fiyatı %17 düştü. Düşüş, şirketin her biri 45 sent fiyatla 66,7 milyon adetlik ilk halka arzını duyurmasının ardından geldi. Kurumsal yatırımcılara sunulan bu teklifin 30 milyon dolar toplaması hedefleniyordu.

Satılan birimler nominal hisse ve satın alma varantından oluşmaktadır. Her varant, sahibine, ihraç tarihinden altı ay sonra başlamak üzere, beş yıl süreyle geçerli olmak üzere, 51 sent bedelle ek hisse satın alma hakkı veriyor. Bu stratejik karar, Cybin’in araştırma ve geliştirme çabalarını özellikle CYB003 ve döteryumlu DMT programlarına odaklanarak ilerletmeyi amaçladığı bir dönemde geldi.

Hisse fiyatlarındaki düşüş, şirketin geçen yıl 31 Ekim’de gördüğü 74 sentlik zirveden önemli bir düşüşe işaret ediyor. Bu yüksek noktadan bu yana hisse senedi sadece %1’lik mütevazi bir artış gördü; bu da bugünkü düşüşü hesaba katmıyor.

Cybin’in bu tekliften elde edilen gelirleri geliştirme programlarına yönlendirme girişimi, şirketin psikedelik temelli terapilerin sınır hattını ilerletme konusundaki kararlılığını yansıtıyor. Çeşitli zihinsel sağlık sorunlarına yönelik alternatif tedavilere olan ilginin artmasıyla Cybin, kendisini bu yeni ortaya çıkan alanda ön sıralarda konumlandırıyor.

Yatırımcılar, mevcut hisseler üzerindeki seyreltici etkiden endişe ederek arz haberlerine hızlı tepki verdi. Ancak Cybin yönetimi, bu fonların devam eden araştırma çalışmaları için sağlayabileceği potansiyel uzun vadeli faydalara odaklanıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu