Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için INVTROZEL1A kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KNFRT)

Konfrut Gıda, Denizli’nin Çal ilçesinde bulunan konsantre meyve ve sebze suyu imalatı fabrikasının bulunduğu ve tapuda 312 ada ve 53 parsel numaralı 48.459,43 m2 alan taşınmazın, fabrikada yer alan tüm taşınırların Döhler Gıda Sanayi Anonim Şirketi’ne satılmasına karar verilmişti. Fabrikada istihdam edilen tüm personel de Döhler Gıda Bünyesine dahil edilecek.

Selçuk Gıda Endustri İhracat İthalat A.Ş. (SELGD)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SELGD payları 22/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS)

Ekos Teknoloji, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) tarafından düzenlenen “Gazlı Hücre&Köşk Standart Alımı İşi” ihalesinde 2.150.000,00 dolar bedelle en avantajlı teklifi sunarak ihalede 1. sırada yer aldığı 04.04.2024 tarihli duyurusunda KAP’ta açıklanmıştı.

Şirket, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) ile ilgili alım sözleşmesi imzaladığını bildirdi. İmzalanan sözleşme bedeli güncel kurla toplam 68.669.280,00 TL’dir.

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM)

Kalekim, 18 Aralık 2023 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere Rekabet Kurumu Kurulunun, sermayesinin %75’ine sahip olduğu bağlı ortaklığı Kalekim Lyksor Kimya San. A.Ş. hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin belirlenmesi amacıyla soruşturma başlattığı bildirilmişti.

Söz konusu soruşturma halen devam etmektedir. Kalekim Lyksor Kimya San. A.Ş.’ye yargı yolu açık olmak üzere 2.689.884,85 TL idari para cezası verilmesine karar verildi. Şirket, idari para cezasını %25 erken ödeme indiriminden yararlanılıp 2.017.413,64 TL yasal süresi içinde ödeyeceğini ve belirtilen hususa dair gerekçeli kararın şirkete tebliğ edilmesinin ardından mevcut yasal hakların değerlendirileceğini bildirdi.

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKFGY)

Akfen GYO’nun kayıtlı sermaye tavanını 6,5 milyar TL’den 50 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yaptığı başvuru SPK tarafından onaylandı.

Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DGNMO)

Doğanlar Mobilya, Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde faaliyet gösteren müşterisi ile 42,5 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO)

Emlak Konut ile Bakanlık arasında imzalanan protokol kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen Hatay Antakya 8. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’nin sözleşmesinin yüklenici ile 1,8 milyar TL bedel üzerinden imzalandığı açıklandı.

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO)

Ford Otomotiv, yurt dışında 1.285 gün vadeli 500 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında talep toplama sürecinin tamamlandığını bildirdi.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS)

Tüpraş, İzmit ve İzmir Rafinerisi Propilen Splitter Projesi ile İzmir Rafinerisi Propan Propilen Depolama ve Satış Sistemi Tesisi Projesi yatırımlarının yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu