Haber

Özgür Özel’in İrem Ertürk’ten iddiası: Beni buna göre ölümle tehdit etti

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında aldığı yenilginin yansımaları devam ediyor.

Koltuk mücadelesinin başladığı muhalefette her gün yeni iddialar ortaya çıkıyor.

CHP’li siyasiler tarafından ‘istifa’ açıklamaları yapılırken, son dönemde parti içinde ‘koltuk savaşları’ başladı. Parti sancılı bir süreçten geçerken CHP Küme Lideri Özgür Özel’den ‘değişim’ mesajı geldi.

CHP Paris Eski Başkan Yardımcısı İrem Ertürk, sosyal medya hesabından CHP’nin kafasını daha da karıştıracak açıklamalarda bulundu.

ERTÜRK OPERASYONU VE İNCE’YE YÖNELİK TEHDİTİ AÇIKLADI

Ertürk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2016’daki CHP kurultayında Kılıçdaroğlu’na karşı aday olarak çıkan Muharrem İnce’ye yönelik başlatılan operasyonu duyurdu.

İnce’ye operasyonu başlatan telefon görüşmelerinin Özgür Özel ve Aykut Erdoğdu tarafından yapıldığını belirten Ertürk, delegelerin imzalamamaları için tehdit edildiğini söyledi.

Ertürk, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

Özgür Özel’i neden sevmiyorum?

Bu bilgiyle ne istersen yap.

Bugüne kadar CHP adına sustum. CHP’den de ayrılmadılar.

2016 CHP kongresiydi. En büyük hayal kırıklığım partide. Kırılma noktası…

O zamana kadar koyamazsın.

Adam yetmez diyorsun bak egosuz herkesi ortada tutmak ne güzel. Partide başka kimler var, İnce hep egoist bir adamdı vs. O yüzden partiye yeni ısınıp görev almış insanları şu an anlıyorum. Yine de KK’nin bu oyunlar hakkında ne kadar bildiğinden emin değilim. Nasıl aldatılmıştı. Ne de olsa Özel onun oğlu gibidir…

İNCE ADAY OLDUĞUNDA OPERASYON GERİLDİ

Neyse o kongrede İnce imza topladı ve KK’nın karşısına aday olarak çıktı. Bunu beklemiyorlardı, sanırım engellediklerinden emindiler. Çünkü diğer tüm adayları engellediler. Oturum yarıda verildi. İtirazlar var, dedi meclis başkanı. Çift imza olmalı vs. İnce aday olamayınca KK ekibi çıldırır.

ÖZER VE ERDOĞDU OPERASYON TELEFONLARINI AÇTI

O sırada şans mı dersiniz şimdi, kuliste buldum kendimi. Gözümün önünde KK’nın kurmayları Özel ve Erdoğdu İnce’ye küfrediyor. Aday çıkmasını nasıl engelleriz diye konuşurken. Önümde o ameliyat telefonlarını açtılar… bir söylenti çıktı… delegeler tehdit edildi, imzaları geri alındı… Delegeleri tehdit ederek imzalamasınlar diye uğraştılar… bu sırada işler kızıştı vs.

Sonunda aday oldu. 127 imza toplayamadığı söylenen İnce o kongrede 447 oy aldı. Bilinmeyen oylama yapıldı. İmzalar atılıyor. Ardından, bu kongreden sonra delegeler değişti, esasen lol tamamlandı.

O dönemde Paris CHP’nin genel başkan yardımcısıydım. Ondan önce Rhone Alpes bölgesi CHP’nin genel başkan yardımcısıydım. FETÖ’cüler gelip bizimle çalışmak istediklerini söylediler. Lyon lideri ve yönetim kurulu olarak bizi karşılamaya gelen “bacı”yı çok net bir şekilde reddettik.

BAŞKA BİR SEVİYEYE GİTTİM ÖZGÜR ÖZGÜR GELDİ FETÖ ÖĞRENCİSİYLE SEMİNER VERDİ

Sanırım bunu Paris için yapamazlardı. Fetöden tekrar sığındım diyen tipler gelip yönetime girdiler. Yeri kaldırdım. Yüzlerce mail, msj vs deyince merkeze geliyor. Özelden ölüm tehditleri almaya başladım. CHP’nin ne yaptığını biliyor musunuz? Hiçbir şey… Yalnız bırakıldım… Polise gittim, şikayet ettim vs… Peşinden Özgür Özel geldi, fetöcüyüm diye ortalıkta dolaşan ağabeyiyle birlikte seminer verdi.

CHP’den ayrılma sebebim bu.

Özetle ana sebep ekseninde Özel var…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu