Haber

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Çanakkale’de Yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Uyum Komitesi’nin 2024 yılı 1. Toplantısı Çanakkale’de Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Boğaziçi ve Garnizon Komutanı V. Deniz Albay Faik Tümürözü, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi katıldı. Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara. Küme Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Özel İdare Genel Sekreteri Celil Sezgin, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, il müdürleri, STK temsilcileri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Toplantıda İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk’ün bağımlılıkla mücadele kapsamında yürüttüğü gerçekleşme oranları ve çalışmalar, “9 Şubat Dünya Tütüne Hayır Günü” kapsamında yapılacak çalışmalar ve Küresel Yetişkinler Sonuçları hakkında katılımcılara bilgi verildi. İlde Tütün Araştırması (KYTA) araştırması yapıldı.

Toplantıda, Çanakkale E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Kağan Gencer ve kurum psikoloğu Hanife Çakan tarafından, bağımlılıkla mücadele çerçevesinde Ceza ve İnfaz Kurumunda yürütülen çalışma ve faaliyetler hakkında bilgilendirici sunum yapıldı.

Bağımlılıkla mücadelenin çocuklar, gençler ve gelecek için çok değerli bir çalışma olduğunu vurgulayan Vali İlhami Aktaş, bağımlılıkla mücadele konusunda çalışan tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ederek, tüm toplumun bağımlılıktan korunması için her kurumun çok titizlikle çalışması gerektiğini belirtti. Bağımlılıkla Mücadele İl Uyum Şurası Toplantısı, bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesinin ardından gündem teklifi ve bir sonraki toplantıda sunum yapacak kurumların belirlenmesiyle sona erdi. – ÇANAKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu