Haber

Arnavutluk Başbakanı’ndan 20 milyon TL’lik bağış: Türkiye’nin yardımlarını unutmadık

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından tüm Türkiye yardım seferberliği yaptı.

Türkiye’yi kasıp kavuran felaketlerin ardından hem ülkemizden hem de dünyanın dört bir yanından depremzedeler için yardım toplanıyor.

Ortak yayınla depremzedeler için yardım toplandı

Bugün 200’den fazla televizyon ekranında yayınlanan ortak yayınla depremde zarar gören vatandaşlarımız için yardım kampanyası yürütüldü.

Kampanyaya Arnavutluk Başbakanı da katıldı

“Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyasına dünyanın dört bir yanından bağış geliyor. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da bu gece kampanyaya yardım edenler arasında yer aldı.

1 milyon euro bağışladı

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, “Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyasına telefonla bağlanarak ülkesi adına 1 milyon Euro bağışta bulunduklarını açıkladı.

Pazartesi günü ulusal yas ilan ettiler.

Arnavutluk olarak yaşanan vahim olaydan büyük üzüntü duyduklarını kaydeden Rama, Pazartesi günü ulusal yas ilan ederek ülkede bayraklarını yarıya indirdiklerini hatırlattı.

“Türkiye’nin bize yaptığı yardımları unutmadık”

“Yardım ekiplerimizi ve askerlerimizi elimizden gelenin en iyisini yapmak için gönderdik. Küçük bir ülke olduğumuzu biliyoruz. 2019 depreminde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizler için yaptıklarını unutmadık. Destek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Türk halkı, Türkiye’nin olağanüstü çabaları sayesinde her şeyin yoluna gireceğinden eminim.”

dedi.

Veri deposu,

“Fazla bir şey olmadığını biliyorum, daha fazlasına ihtiyaç var. Şu anda yapabileceğimiz tek şey bu. Önemli olan kalplerimizin bir olması ve elimizden gelenin en iyisini yapmamız.”

ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu