Teknoloji

Yakında Google’da Cümle Öğrenmek İçin Metnin Satırlarını Okumak Zorunda Kalmayacağız!

Google’da rastgele bir “ne” veya “nasıl” araması yaptığımızda, SEO odaklı uzun, tekrar eden yazılarla karşılaşıyoruz. Bu durum yıllardır bizleri rahatsız etmeye devam ederken, Googleyavaş yavaş bunun için önlemler almaya başladı.

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan aradığınız cümleyi aktarmaya çalışmak, pasaj ” özelliği bunlardan biri iken bugün yeni bir özellikle ilgili haberler geldi. Google Asistan, şimdi yapay zeka desteğiyle doğrudan aradığınız cevabı sunacaktır.

Google Asistan’ın yeni özelliği nasıl kullanılıyor, neler sunuyor?

Google’ın henüz duyurmadığı özellik, web tarayıcısında bir web sitesinde gezinirken Asistan’ı etkinleştirdiğinizde kendini gösteriyor. şimdilik özellik sadece beta sürümündevar.

Yeni özellikle birlikte ziyaret ettiğiniz web sitesi açıkken Google Asistan’ı açtığınızda ” kısaca ” seçeneği belirir. Bu tuşa bastığınızda, Asistan sayfadaki içeriği özetlemeyi amaçlar.

Aynı formda site içerisindeyken bu butona basılamıyor ve “Özetle” sesli komutu direkt olarak Asistan içerisinden kullanılabiliyor. Ancak testlerde özellik şimdi çalışmıyorkaydediliyor.

Henüz geliştirme ve test aşamasında olan özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yok. Özellik şu anda çalışmadığı için özetlerin ne kadar başarılı olduğu konusunda bir ipucu yok.

saricam-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu