Haber

Uluslararası Mini Futbol Dünya Şampiyonasında Rusya Şampiyonu

– Uluslararası Gençler Futbol Dünya Şampiyonası Şampiyonu, Rusya

KOCAELİ – Kocaeli’de düzenlenen Uluslararası Küçük Futbol Dünya Şampiyonası’nda Libya’yı penaltılarla deviren Rusya şampiyon oldu. Türkiye turnuvayı dördüncü sırada tamamladı.

Dünyada ilk kez düzenlenen Uluslararası Küçük Futbol Dünya Şampiyonası’na Kocaeli ev sahipliği yaptı. 19 Mayıs’ta başlayan turnuva bugün itibariyle tamamlandı. Mehmet Ali Paşa Doğu Kışlası Spor Komplekste düzenlenen turnuvaya 16 ülke katıldı. Dört gruptan oluşan turnuvada çeyrek final ve yarı final maçlarının ardından final maçı oynandı. Türkiye, Irak, Libya ve Rusya son dörde kaldı. Yarı finalde Türkiye Libya’ya, Irak ise Rusya’ya elendi. Türkiye ile Irak arasında Cihan Haspolatlı, Onur Öztonga ve Murat Akyüz gibi eski futbolcuların kadrosunda yer aldığı üçüncülük maçını Irak kazandı.

Rusya penaltılarla kupaya uzandı

Finalde Rusya ve Libya arasında kıyasıya bir mücadele sergilendi. Normal süresi 1-1 biten maç uzatmaya gitti. Uzatmalarda taraflar kazanamayınca seri penaltı atışlarına gitti. 5-4 kazanan Rusya kupaya uzandı ve turnuvanın şampiyonu oldu. Karşılaşmaların ardından düzenlenen törenle kupalarını kaldıran Ruslar, şampiyonluklarını doyasıya eğlenerek kutladı.

“Böyle bir organizasyona imza attığım için gerçekten onur duyuyorum”

Turnuvanın organizatörlerinden Mehmet Açık, “Hayatım halı sahalarda geçti. Birçok turnuvaya katıldım, organizasyonlarda yer aldım. Bu organizasyona başladığımda bu kadar ilgi olacağını beklemiyordum. Bu düzenlemeye katılan ülkelerden bunu beklemediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.Dünya çapında bu tür düzenlemelerin şampiyonu takım. Rusya eminim ki yaşadığı en güzel şampiyonlukları yaşamıştır. Nitekim Türk seyircisini, Kocaeli seyircisini dayanılmaz bir rezidansa ev sahipliği yaptı. Kendi adıma böyle bir anlaşmaya imza attığım için gerçekten onur duydum. Aslında Türkiye yarı finalde elendiğinde. “Final maçının sıkıcı geçeceğini ve çok fazla taraftar olmayacağını iddia ediyorduk ama dayanılmaz bir taraftar ve coşku vardı. İki tribün olması da güzeldi” dedi.

kocarli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu