Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Fas ve Libya’ya yardım kampanyası başlattı

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, bu zor dönemde iki kardeş ülkenin yanında olmak için kampanya başlattıklarını duyurdu. “Yüzyılın felaketini yaşadığımız o günlerde kardeş ülkeler Fas ve Libya ülkemize büyük destek verdi. Bu zor günlerde cömert milletimizin desteğiyle yanlarında olacağız. “İki ülkeye insani yardım ulaştırmak için bir kampanya başlattık.”söz konusu.

“Birlikte çalışarak zorlukları aşacağız”

Turan, dünyada gayri safi milli hasılaya oranla en fazla insani yardım sağlayan ülkenin Türkiye olduğunu, sivil toplum kuruluşunun da Türkiye Diyanet Vakfı olduğunu hatırlattı. “Bizi biz yapan en önemli özelliklerimizden biri hiç şüphesiz yardımlaşma ve dayanışma duygusunun her zaman zirvede olmasıdır. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde el ele vererek yaraları sarmaya çalıştık. Kardeş ülkelerimizin karşılaştığı bu zorluğu birlikte çalışarak aşacağımızı umuyorum. “Mağdurların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olan ülkemiz ve Vakfımız, yine kardeşlerinin yanında olacaktır.”dedi.

Fas ve Libya’da acil insani yardıma ihtiyaç olduğunu vurgulayan Turan, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz şubat ayında yaşanan ‘yüzyılın felaketi’nin ardından birçok dost ve kardeş ülkeden yardımlar ülkemize ulaştı. Faslı ve Libyalı kardeşlerimiz de yardımlarıyla bu süreçte yanımızda oldular. Şimdi kardeşlerimiz zor durumda ve yolumuzu bekliyorlar. Fas ve Libya’da yaşanan felaketler milyonlarca kardeşimizi olumsuz etkiledi. Deprem ve su baskını nedeniyle milyonlarca kardeşimiz yardıma muhtaç durumda. Evlerini, yurtlarını kaybeden kardeşlerimiz de açlık ve susuzlukla karşı karşıya kalıyor. Acil olarak gıda, su, sağlık ve barınma malzemelerine ihtiyaçları var. “Milletimizin desteğiyle deprem ve sel felaketinden etkilenenlerin yaralarını saracağız” dedi.

Turan, kampanyaya destek vermek isteyen hayırseverlerin olduğunu söyledi” DEPREM” veya ” SEL BASMAK” ve yaz 5601‘ile SMSgöndererek 25 TLtakviye verebilir veya bagis.tdv.orgadresinden online bağış yapabileceğinizi söyledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu