Ekonomi

Öztrak: Fazla prim ödeyen emeklilerimizi mağdur ettiler

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Genel Başkanımız diğer partilerle nasıl görüşüyorsa Sayın İnce ile de görüşecek. Gündemi diğer partilerle görüşmelerinden farklı olmayacak” dedi. söz konusu.

CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Öztrak, Eski İdeal Ocaklar Eğitim ve Kültür Vakfı Lideri ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, cinayetinin üzerinden 87 gün geçtiğini belirtti.

Emeklilerin ortasında adaleti saptırdılar

Emekliye verilen en düşük emekli maaşının son zamla birlikte 7 bin 500 liraya ulaştığını belirten Öztak, şunları söyledi:

“Ama bunu bile hatasız yapamadılar. Emeklilerin ortasında adaleti çiğnediler. Çalışırken daha fazla prim ödeyen emeklilerimizi mağdur ettiler. Maaşlarına zam yapmadılar, yerinde saydılar. Yine bir mağduriyet daha yaşadılar. Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu zorlayınca 2018 Mayıs’ta emeklinin bayram ikramiyesi 1000 lira iken 5 yıl sonunda 2 bin liraya geldi.Emeklinin bayram ikramiyesinin 3 bin olması gerektiği ortaya çıktı. TÜİK’in telafi enflasyonuyla bile 564 lira.”

sulusaray-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu