Ekonomi

Oğuz Holding’ten Güneş Enerjisi Yatırımı

Artan enerji maliyetleri ile baş etmeye çalışan şubeler, tasarruf tedbirleri almaya devam ediyor. Bazı şirketler güneş enerjisine yatırım yaparken, bazıları da güç verimliliği sağlamak için stratejik planlar oluşturuyor.  Bu bağlamda şirketlere büyük sorumluluklar getiren sürdürülebilirlik çalışmaları ile ekonomiye önemli katkı sağlanmaktadır.

 

Sürdürülebilirliğe hızla uyum sağlayan, net hedefler koyan ve örnek çalışmalarla bu doğrultuda dönüşen şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Toplam 5 fabrikası ile 106 farklı ülkeye ihracat yapan yerli ve milli üretime sahip firmalardan biri olan Oğuz Holding, faaliyet alanları doğrultusunda içinde bulunduğu toplumlara katkı sağlamayı sorumluluk olarak görmektedir.

 

Sürdürülebilirlik yolculuğuna tarımla başlayan Oğuz Holding, var olanı korumanın yanı sıra doğayı da yenilemeyi hedefleyen çatı GES projesinin ilk etabı olan “Starkon Gıda” projesi doğrultusunda yoluna devam ediyor.

 

ENDÜSTRİYEL ÜRETİMDE GERİ DÖNÜŞÜM ÖNEMLİ”

Starkon Gıda’nın proje ile güneşin gücünü kısa sürede üretime yansıttığını vurgulayan, Oğuz Holding CEO’su Enes ÖRER; “7.802 kW’lık Oğuz Küme çatı GES projesinin ilk fazı olan Starkon Gıda’nın pano montajı başarıyla uygulandı. Oğuz Besin olarak, Adana ve Ereğli fabrikalarımızda kurulu 19.500’ün üzerinde güneş paneli ile 7.802 kWp güce sahip olacak çatı üstü güneş enerjisi santrali projemizden Starkon Besin tesisimize ilişkin 1.627 kWp panel ile elektrik üretimimizi sürdürüyoruz. Bu proje ile 233.000 ağacın önlediği karbondioksit miktarı ile yıllık 4.893.973 kg sera gazı salınımını engelleyerek doğaya katkıda bulunuyoruz.

 

Çevreyi pahalı bir hazine olarak gören, insanlığın ve tüm canlıların yararını gözeterek en uygun şekilde korunması gerektiğine inanan bir firma olarak, tüketicilerin bu bilinçlenmesinden ve camın cam olarak kabul görmesinden dolayı çok mutluyuz. bizi geleceğe taşıyacak ambalaj malzemesi. Firma olarak geri dönüşümlü işler üreterek çevreyi ve doğayı koruyoruz. Geri dönüşümün endüstriyel üretim ve verimlilik açısından büyük bir değer taşıdığının bilincindeyiz. Tüm çalışanlarımızla çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşüme katkı sağlamak için üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu