Haber

ÖĞRENCİLER ATATÜRK İÇİN DENİZE ÇİÇEK BIRAKTI

Atatürk Haftası kapsamında Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve DEKAFOK iş birliğinde düzenlenen aktiflikte Atatürk’ü anan ilkokul öğrencileri, Atatürk için denize karanfil bıraktı.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK), Atatürk’ün vefatının 84’üncü yılında Manavgat sahilinde anma programı düzenledi. Öğretmenleri eşliğinde Sorgun Mahallesi Mendirek sahilinde bulunan DEKAFOK Bilgi Gözlem Merkezi’ne gelen Çağlayan İlkokulu öğrencileri, DEKAFOK Lideri Seher Akyol’dan etraf şuuru eğitimi, jandarma görevlilerinden de Jandarma Teşkilatı ve 112 Acil Davet Merkezi hakkında bilgi aldı. Manavgat İlçe Jandarma Kumandanı Binbaşı Yusuf Tunç ve jandarma vazifelileri öğrencilere rozet taktı. DENİZE KARANFİL BIRAKTILAR

Bilgilendirme çalışmasının akabinde çalınan siren eşliğinde Atatürk için 2 dakika hürmet duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra deniz kenarına gelen öğrenciler ve jandarma vazifelileri suya Atatürk için karanfil bıraktı. Anma aktifliğinin akabinde DEKAFOK Bilgi Müşahede Merkezi çocuk oyun alanında gönüllerince oynayan çocuklar öğretmenleri Ceren Tunç ile birlikte engelliler için topladıkları kapakları kapak toplama alanına döktü. Jandarma motosikletlerine binen çocuklar, aktifliğin sonunda Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yemeğe götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu