Ekonomi

Motorola, Büyüme ve Kârlılığın Ayırt Edici Kombinasyonunu Sergiliyor, Deutsche Satın Alma Derecelendirmesiyle Başlıyor

Deutsche Bank analistleri Cuma günü Motorola Solutions (MSI) hisselerini incelemeye başladı, Al tavsiyesi yayınladı ve 12 aylık fiyat hedefini 350 $ olarak belirledi.

Analistler raporlarında, olumlu görünümün “direnç ve güvenlik odaklı piyasalara sürekli yatırım” dahil olmak üzere üç temel faktör tarafından desteklendiğini açıkladı.

Analistler, “Motorola Solutions’ın hem Kamu Güvenliği (satışların yaklaşık %75’i) hem de Kurumsal Güvenlik (satışların yaklaşık %25’i) harcamalarındaki değerli pazar varlığı, bizim bakış açımıza göre ayırt edici bir avantajdır” diye yazdı.

Bu, şirketi, 2024 için öngörülen Kurumsal/Küçük ve Orta Ölçekli İşletme/Servis Sağlayıcı segmentlerindeki dalgalanmalar nedeniyle potansiyel dönemsel zorluklarla karşılaşabilecek Ağ/İletişim segmentindeki birçok rakibinden ayırıyor.

Tartışılan faktörlere ek olarak analistler, ARPA ve Amerikan Kurtarma Planı gibi hükümet teşvik girişimlerinden zaman içinde daha fazla gelir artışı beklenerek emniyet ve güvenliğin ana tema olarak önceliklendirilmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Deutsche’nin duruşunu güçlendiren diğer iki temel faktör, “birincil LMR (kara mobil radyo) pazarındaki istikrarlı genişleme” ve “hem GAAP dışı Hisse Başına Kazançta hem de Hisse Başına Serbest Nakit Akışında çift haneli artışlar.”

Ekip, beklenen gelir artışının marj iyileşmesi, hisse geri alım programları ve güçlü Serbest Nakit Akışı üretimi ile desteklenmesinin beklendiğini belirtti.

Ancak Deutsche analistleri, “satış büyümesinin yavaşlaması, siparişlerin azalmasına veya bekleyen siparişlerde daha ciddi düşüşlere yol açan daha zayıf bir makroekonomik ortam, yüksek borç veya yetersiz vergi geliri nedeniyle hükümet harcamalarının kısıtlanması ve piyasa rekabeti” gibi bir dizi riskin bulunduğunu belirtti. “, Motorola’nın gelecekteki beklentileri için risk teşkil ediyor. Bunun performansını olumsuz etkileyebileceğine dikkat çekti.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu