Haber

Madencilerden Aleyna’ya ‘geçmiş olsun’ ziyareti

KAHRAMANMARAŞ’taki depremin 248. saatinde enkazın altından Aleyna Ölmez’i (17) çıkaran madenciler, onu tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yıkıma yol açtığı 10 ilde arama kurtarma çalışmalarına katılan madencilerden Kömür İşletmeleri Anonim Şirketi (KİAŞ) çalışanları, onlarca canı enkazdan kurtardı. Kahramanmaraş’ta Atabey Apartmanı’nın enkazında mucizeyi gerçekleştiren madenciler, depremden 248 saat sonra kurtardıkları Aleyna Ölmez’i tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ziyaret etti. Arama kurtarma ekibinin yanı sıra Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve KİAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Benli de katıldı.

‘İNSAN FONKSİYONLARI ÇOK İYİ’ Aleyna’nın sağlık durumu ile ilgili Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, “Bugün hastanemize gelişinin 7. günü ve hızla iyileşiyor. Ciddi bir sorunu yok. Normal insan fonksiyonları gayet iyi.Bugün çok duygulu bir buluşmaya tanık olduk.Aleyna’yı enkaz altından çıkaran KİAŞ arama kurtarma ekibiyle buluşturduk.Kısa ama çok duygulu bir görüşme oldu.Madenci abilerimiz için çiçek diktirdiler. Aleyna Aleyna bizden kendileri için bir plaket hazırlamamızı istemişti.Biz hazırladık ve birbirlerine teşekkür ettiler.Aleyna.Arama kurtarma ekip lideri Serdar Erman Kütükçü, Aleyna’yı sağlıklı ve mutlu görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Psikolojik olarak zor bir dönemden geçiyoruz ama Aleyna’yı gördükten sonra. Eyna’nın bulunduğu enkazda 8-10 kişilik bir grupla çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Beton blokları kepçelerle kaldırıp altında yaşam arıyorduk. İlk perdede Aleyna’nın ayaklarını gördük. Bunun üzerine Aleyna’yı kurtarmak için ambulans çağırdık. O memnuniyet ve gurur hâlâ bizde.” Madenci Hüseyin Toksöz, “Aleyna’yı ilk ben gördüm. Her şey o an durmuştu. Diğer meslektaşlarımı durdurmak için seslendim ve Murat arkadaşımızı Aleyna’nın yanına gönderdim.”

“Aleyna’nın yanına gittiğimizde nefes aldığını görünce inanılmaz mutlu olduk. Gerçekten içimize sığamadık. Rampa bir bölgedeydi ve ona saniyeler içinde nasıl ulaştığımızı bile hatırlamıyorum. uçup gitti. Amirimle tanıştığımızda sevinç gözyaşları sel gibi oldu. Gülümsemenizi görmekten inanılmaz memnunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu