Ekonomi

Kayseri Şeker’de personel sevinci

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Fabrikaları ile şeker pancarı ve şeker branşında Türkiye’nin yıldızı olan Kayseri Şeker, Anadolu’yu üretmenin güçlenen markası; Her alanda olduğu gibi insan kaynakları alanında da başarılara imza atmaktadır. Geçtiğimiz ramazan ayında verilen takımlar, sayı olarak Kayseri Şeker tarihinin en kalabalık takımı olması açısından dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Osman Bin Talha ve Kur’an-ı Kerim’den örnekler vererek, Peygamberimizin “Yüce Allah bana Cebrail ile vahiy gönderdi: Emaneti halkına ver!” (Nisa Suresi, 58. Ayet). Kâbe’nin anahtarları uzun yıllardır Osman Bin Talha ve onun soyundadır. Kabe’nin nasıl temizlenip, nasıl bakılacağını çok iyi bilirler. “Onlar emanet ehlidirler” dediği kıssasını anlattıktan sonra açıklamasına şöyle devam etti: “Cenâb-ı Hak Necm zamanında buyuruyor ki: ‘Kişi için çalıştığından başkasında şüphe yoktur.’ Yani Allah çalıştıktan sonra ‘Gevşeme, üzülme, gerçekten inanıyorsan mutlaka galip gelirsin’ diyerek Ali İmran’ın zamanını mutlaka mükâfatlandırıyor ve tekrar ediyor. Biz de Kayseri Şeker olarak inanıyoruz ki, kesinlikle kazanan konumdayız ve hiçbir şekilde tereddüt etmiyoruz Allah’ın izniyle bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz ve aldığınız bu promosyonlar ve ekipler sonucunda değerli katkılar sağlayacağınıza inanıyorum. süreç ve sürekli işliyor.Artık terfi işi yapıldı,ekip çalışması bitti ve artık devamsız olan kadronun geçici olması söz konusu oldu.Bu konuda da çalışmalar yapılacak.

Başarı için her türlü insan kaynağımız Allah’ın izniyle bundan sonra tamamlanacaktır ve aslında en değerli kaynağımız insan kaynağımızdır. Bunu her zaman söylüyoruz. Şeker pancarı elbette en değerli ham maddemiz ama en değerli kaynağımız siz pahalı çalışanlarımızsınız. Buna yürekten inanıyor ve ifade ediyoruz. Bu nedenle tüm çalışanlarımızı ve her kademedeki arkadaşlarımızı yetiştirmek için başta eğitim faaliyetleri olmak üzere her türlü fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Kayseri Şeker’in yolu açık ve her zaman yokuşta, Erciyes’in zirvesinde bile.” Sözlerini bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu