Haber

İYİ Parti Sakarya İl Yönetimi istifa etti: Ümit Dikbayır iddiası

GÜZEL Parti Genel Merkezi’nin Sakarya il yönetiminin istifasını talep ettiği, İl Lideri ve çok sayıda yöneticinin dün akşam bir araya gelerek istifa ettiği açıklandı.

İstifasını sosyal medya üzerinden açıklayan Sakarya İl Lideri Serdip Dokumacı, paylaşımında şunları söyledi: “Genel Merkezimizin talebi üzerine ben ve yönetimimizdeki birçok yönetici arkadaşım, Sakarya İl Başkanlığı görevinden istifa kararı aldık. Yaklaşık 2 aydır yönetim kurulu üyesi olarak büyük bir onurla görev yapıyorum. Yönetici arkadaşlarım dahil herkesin hakkı vardır.” “Allah razı olsun, İYİ Parti bizim evladımızdır, lütfen onu incitmeyelim…”

Ne oldu?

Meral Akşener, dünkü grup toplantısında, “Bu ülkeyi aldatan herkesi silmezsem adımı değiştireceğim. İyi Hareket, sırtında yarası olmayan, temiz insanlardan oluşan bir partidir” dedi. ve cebini doldurmaya çalışanlara karşı gözümün içine baktığınızda arkası görünen. Bunun dışında hareket edenlerin aramızda yeri yoktur.” .

Gazeteci İsmail Saymaz, Akşener’in Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Antalya Milletvekili Uğur Poyraz’dan bahsettiğini iddia etti.

Dikbayır, Akşener’in banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle ticari ilişkiye girmekle suçlanıyordu. Hem partiye hem de savcılığa başvurarak soruşturma talebinde bulunacağını belirten Dikbayır, şöyle konuştu: “Bankaya başvurun. Hangi memurdan, hangi şubeden soruşturma yapıldığı ortaya çıksın. Böyle bir şerefsizlik olur mu? Suç budur. Başkan Dedikodu ve komplolarla kuşatılmıştı.Belediyelerle iş yaptığım yalan yalandır.En ufak bir şeyi çıkarsınlar.Meclisten istifa ediyorum.Partinin kurucularından biriyim.Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum. ”

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 4 gün önce Sakarya İl Yönetimi ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu