Haber

Hamas yeni görüntüler yayınladı! Kassam savaşçıları Gazze’ye giren İsrail tanklarını tek tek yakaladı

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları Gazzeİsrail askerleriyle ülkenin kuzey ve güney kesimlerinde yaşanan çatışmaların görüntülerini yayınladı.

O ANLAR KAMERADA

Görüntülerde yerleşim bölgelerindeki çatışma ve Kassam güçlerinin İsrail zırhlı araç ve tanklarına yönelik füze saldırısı kameraya yansıdı.

BİRÇOK TANKI YOK ETTİLER

Yayınlanan görüntülerde Kassam savaşçılarının omuzdan atılan tanksavar füzesi ile çok sayıda İsrail tankının imha edildiği görülüyor.

KARA OPERASYONUNDAN BERİ 136 İSRAİL ARACI VURULDU

Öte yandan gün içerisinde açıklama yapan Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde kara operasyonunun başlamasından bu yana İsrail ordusuna ait 136 aracı kullanılamaz hale getirdiklerini açıkladı.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, “İsrail’in Mescid-i Aksa başta olmak üzere Filistinlilere ve kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle 7 Ekim sabahı kapsamlı bir saldırı başlatırken. İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi. bombardımanı başlattı. İsrail, Gazze’den yapılan baskınlarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İSRAİL: 31 EKİMDEN BU YANA 34 ASKERİMİZ ÖLDÜ

İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde 31 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda öldürülen asker sayısı 34’e yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli tutuklu bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri hayatını kaybetti.

GAZZE’DE CAN KAYIPLARI ARTIYOR

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Gazze’de İsrail’in baskınlarında 4 bin 324’ü çocuk, 2 bin 823’ü kadın olmak üzere 10 bin 569 Filistinli öldürüldü, en az 26 bin 475 kişi de yaralandı. Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 163 Filistinliyi öldürdü.

İSRAİL ORDUSU HASTANELERİ HEDEF ALDI

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Kudüs çevresini ve Filistin Kızılayı’na bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. , tahliyeyi zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

LÜBNAN SINIRI DA AĞIR

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana Lübnan topraklarında yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu