Haber

GAZİOSMANPAŞA’DA SALONU TEMİZLEDİĞİ ÖĞRENCİLERİN CEP TELEFONLARINI ÇALDI

GAZİOSMANPAŞA’da kına gecesi düzenleyeceğini söyleyerek bir derneğin salonunu kiralayan zanlı, derneğin yanındaki okulda bulunan iki öğrenciye salonun temizlenmesi karşılığında 300 lira vereceğini söyledi. Öğrenciler salonu temizlerken, zanlı onların cep telefonlarını çalarak kaçtı.

Olay, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde meydana geldi. Teze göre bir derneğe gelen kişi kına gecesi yapacaklarını söyleyerek derneğe bağlı salonu kiralamak istedi. Eşinin depozitoyu getireceğini söyledi. Dernek yetkilisi ile anlaştıktan sonra zanlı derneğin yanındaki okula giderek Buyruk Kahraman ve arkadaşına salonu temizlemeleri karşılığında 300 lira vereceğini söyledi. Dernek salonunun farklı noktalarında temizlik yapan iki öğrencinin yanına giden zanlı, telefonunu kullanabileceğimi söyledi. Öğrencilerin telefonlarını alan zanlı, dernekten kaçtı. Bir süre sonra yan yana gelen iki öğrenci telefonlarının aynı formülle çaldığını fark ettiler.

İKİ SAAT İÇİN 300 LİRA VERMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ

Telefonu çalınan Buyruk Kahraman, okuldan sonra bir adamın yanımıza gelip işçi aradığını söylediğini söyledi. İki saat için 300 lira vereceğimi söyledi. Bunu kabul edip adamla kafeye gittik. Adam bize masaları temizletti, yerleri temizledi. Tam o sırada teyzesini arayacağını söyleyerek telefonumu istedi. ‘Tamam abi’ diyerek telefonu verdim. Verdikten sonra konuşuyormuş gibi yaptı. Bana ‘in aşağı teyzen ayranı getirdi, yardım et’ dedi. Aşağıya indim ve tepesi açılınca adamı bulamadım. Arkadaşıma gittim, arkadaşıma söyledim oda ‘benim telefonum da adamda’ dedi. Olayı o zaman öğrendik. Onlar da kiraladıkları derneği kandırıp kapora vermediler. söz konusu.

BİZLER DE BİZİ KANDIRAN MAĞDURLARIZ

Dernek sahibi Gabriel Satılmış, “Derneğin gelirlerini belli bir ücret karşılığında kiralıyoruz. Adamın diksiyonu doğruydu. Bana ‘Burası için ne kadar verirsin? 800 lira dedim kabul etti. Eşinden depozitoyu alıp bana vereceğini söyledi. Bu çocukları buldu ve iki öğrencinin her birine 300’er lira vereceğini söyledi. Kabul ettiler ve masaları temizlediler. Çocuğa, ‘Telefonunu verir misin? Ben de o anları gördüm. Telefonu çocuğa verdi, karşı tarafta çalışan kişiye de aynısını yaptı ve telefonu alıp kaçtı. Bizi kandırdı, biz de mağduruz. “Şikayetçiyiz” dedi. Telefonu çalınan öğrenciler polise giderek şahıstan şikayetçi oldu. Polis ekipleri, telefonları çalan şahsı yakalamaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu