Haber

Fas Ordusu Deprem Mağdurlarına Yardım İçin Müdahale Birimleri Konuşlandırıyor

Fas ordusu, dün gece ülkede meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremden etkilenenlere destek için uçak, helikopter, insansız hava aracı, iş makinesi ve lojistik merkezlerinin yanı sıra müdahale birimlerinin de konuşlandırıldığını duyurdu.

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, “Kraliyet Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı ve Genelkurmay Başkanı Kral 6. Muhammed’in ordunun müdahale etmesi yönünde verdiği talimata istinaden Kraliyet Yüksek Komutanları düzeyinde gerekli tedbirler alındı. Silahlı Kuvvetler ve askeri garnizonlarla yerel yönetimlerle iletişim ve koordinasyonu sağlamak.” kelimeler kullanıldı.

Açıklamada, depremden etkilenen bölgelere gerekli takviyenin sağlanması amacıyla müdahale birimlerinin yanı sıra uçak, helikopter, insansız hava araçları, iş makineleri ve lojistik merkezlerinin de olay yerine konuşlandırıldığı kaydedildi.

Fas’ta dün yerel saatle 23.10’da meydana gelen merkez üssü Marakeş’in El-Huz bölgesi olan 7 büyüklüğündeki depremde 820 kişi hayatını kaybetti, 672 kişi de yaralandı. Ekipler, çöken binaların enkazında kalanları kurtarmaya çalışıyor.

bozyazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu