Haber

Efeler’in Çocukları 23 Nisan’ı Coşkuyla Kutladılar

EfelerBelediye Gündüz Huzurevlerinde eğitim gören öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladılar.

Efeler Adnan Menderes Belediyesi’ne bağlı Adnan Menderes Mahallesi’ndeki Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen 23 Nisan kutlamasına anaokullarında eğitim gören öğrenciler, velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ve eşi Güneş Atay da çocukları yalnız bırakmadı. Rengarenk kıyafetler giyip ay-yıldızlı bayrakları ellerine alan çocuklar, gruplar halinde çeşitli oyunlar oynayıp, şarkılar söylediler.

Gösterilerin ardından konuşan Önder Atay, “Geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirirken anne babalarımıza yardımcı olmak, çocuklarımızın eğitimlerine en iyi şekilde katkı sağlamak için çalışıyoruz. Açılan yolda yürümeye devam edeceğiz.” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleminden. Umudumuz ve geleceğimiz çocuklarımızdır. Bu vatan bizden hayırlı olsun inşallah.” “Yaşasın 23 Nisan” dedi.

BAŞKAN ATAY’IN 600 ÇOCUĞA HİZMET SÖZÜ

Atay, konuşmasının devamında Efeler’in velilerine de müjde verdi. Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Atay, şunları söyledi:

“4 ay sonra Astim Organize Sanayi Bölgesi’nde 600 öğrenci kapasiteli Gündüz Bakımevi’nin temelini atacağım. Söz veriyorum. O bölgedeki fabrikalarda çalışanlar çocuklarının okul öncesi eğitiminden şüphe duymayacak.” . Hanımlar işe gittiklerinde çocuklarını imanla emanet edebilecekler. Bunları sizin için yapıyorum. “Özgürlüğünüz, sosyalleşmeniz ve ekonomik bağımsızlığınız için. Bu memlekette evlatlarımızı sevindirecek, sevgiyi yeşertecek olan sizlersiniz hanımlar.”

Kaynak: ANKA / Yerel

fatsaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu