Haber

Depremzede Tuna’nın gözü olimpiyat madalyasında

MİLLİ yüzücü Tuna Erdoğan (16), Malatya’yı da etkisi altına alan depremin ardından geldiği Antalya’da spora katılmadı. Erdoğan, 2024 Olimpiyatları’nda dünya ikinciliği puanını altın madalya ile süslemek istiyor.

Açık deniz yüzücüsü Tuna Erdoğan, ailesinin de desteğiyle küçük yaşlarda voleybola ilgi duymaya başladı. Fiziki yapısının uygunluğu nedeniyle antrenörleri Erdoğan’ı yüzmeye yönlendirdi. İlk felç geçirdikten sonra yüzmeye gönül veren Tuna Erdoğan, 8 yılda birçok başarıya imza attı.

HİNT OKYANUSUNDA DÜNYA 2’NCİSİ 45 altın, 20 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Tuna Erdoğan, uluslararası şampiyonalarda madalya almak için yüzmeye devam ediyor. Aynı zamanda milli yüzücü olan Tuna Erdoğan, Seyşeller’de düzenlenen 2022 FINA Dünya Gençler Açık Su Yüzme Şampiyonası’na katıldı. Ay yıldızlı sporcu 5 kilometre 14-15 yaş bayanlar kategorisinde 51.56.80’lik derecesiyle 51.56.80’lik derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu. 6 ŞUBAT DEPREMDE EVLERİ HAZIRLANDI Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıda harabeye dönen Malatya’daki evlerinden yara almadan kurtulan Erdoğan ailesi büyük üzüntülerini dile getirdi. yaşadı. Baba Zeki Erdoğan, zarar gören eve dönerek kızının elinden geldiğince çok madalyasını ve kişisel eşyasını kurtardı. Malatyalı gençler ve Spor Sağlık Bakanlığı’nın müdahalesiyle Antalya’ya getirilen aile, bakanlığa bağlı bir yurda yerleştirildi. Erdoğan ailesi sarsıntının olumsuz etkisini unutmaya çalışıyor. HEDEF 2024 OLİMPİYATLARI Açık deniz yüzücüsü olan Erdoğan, şehrin Konyaaltı Sahili’nde antrenman yapıyor ve ardından günün büyük bölümünü geçirdiği denizde yüzüyor. Günde 5 saat yüzerek formunu korumaya çalışan milli yüzücü, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunlarında altın madalya hedefliyor. Yüzmeyi mesleği olarak gördüğünü belirten Erdoğan, yüzmeye başladığında böyle bir başarı elde edeceğini iddia etmediğini de dile getirdi. Dünya ikincisi olduğu Hint Okyanusu’nda 51 dakika 56 saniye 80 saniyelik skorla birinciliği kaçırdığını anlatan Erdoğan, “Deprem olunca evimiz yıkılır sandım.” Madalyalarım gözümün önünden geçti. Dışarı çıktık ve babam daha sonra eve gitti ve madalyalarımı aldı. Şimdi hedefim olimpiyatlarda madalya kazanıp Türk bayrağını dalgalandırmak” dedi.

Antrenör Turgay Demircioğlu ve Kaya Aksuoğlu’nun planlamasına göre çalışmalarına devam eden milli yüzücü yakından takip ediliyor. Antrenör Aksuoğlu, “Çok sıkı çalışıyoruz. Hedefimiz olimpiyatlar. İyi olacağını düşünüyor. Hedefe uzak değil. Şu anda psikolojisi iyi.”

haber-ardesen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu