Ekonomi

Continental AG, EUR87 hedefiyle Satın Al notunu koruyor

Pazartesi günü Citi, Continental AG (CONG:GR) (OTC: CTTAY) için 87,00 EUR fiyat hedefi ile Al notunu korudu. Duyuru, şirketin Mali İşler Direktörü’nün (CFO) sözleşmesi Aralık 2024’te sona erdikten sonra yeni fırsatlar keşfetmek için şirketten ayrılma niyetini açıklamasının ardından geldi.

CFO’nun ayrılması beklenmedik bir gelişme olmakla birlikte, şirketin geri dönüş çabaları üzerindeki etkisinin sınırlı olması bekleniyor. Halefi atanana kadar mevcut görevinde kalacak olan CFO, şirketin finansal liderliğinde sürekliliği sağlayacak.

Şirketin oto-teknoloji marjını genişletme ve geri dönüş stratejisi, esas olarak sözleşmesi 2026 yılına kadar devam eden oto-teknoloji CEO’su Philipp Von Hirschheydt tarafından yönlendiriliyor.

Buna ek olarak, CEO Nikolai kısa bir süre önce sözleşmesini 2029 yılına kadar uzatarak bu kritik dönemde yönetim ekibinin istikrarını daha da sağlamlaştırdı. Yeni bir CFO arayışı devam ediyor ve sermaye piyasaları, Continental’in finansal performansı için otomobil marjı iyileşmesinin önemi göz önüne alındığında, otomotiv elektroniği konusunda uzman bir halefe olumlu tepki verebilir.

Şirket henüz halefiyet planının ayrıntılarını açıklamadı, ancak mevcut CFO’nun görev süresinin sonuna kadar kalma taahhüdü Continental AG’ye uygun bir yedek bulmak için yeterli zaman sağlıyor. Şirket, sözleşmeleri geleceğe uzanan kilit yöneticiler tarafından yönetilen geri dönüş hikayesine odaklanmaya devam ederken bu geçiş dönemi çok önemlidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu