Haber

Büyükçekmece Belediye Başkanı Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bayramlar, bizi biz yapan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir. Ramazan ayının rahmet ve bereketinin ardından bu yıl da Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. Ancak bu yıl Ramazan Bayramı’nı kutlayacağız. ülkemizi derinden sarsan depremlerde hayatını kaybeden onbinlerce vatandaşımızın acısıyla bayramı buruk bir şekilde selamlıyoruz.”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akgün, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizi derinden sarsan depremler nedeniyle bu bayramı ne yazık ki üzüntüyle karşılıyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Millet olarak, tüm varlığımızla barış, kardeşlik ve merhamet ikliminde yaşamanın verdiği huzurla bir Ramazan Bayramına daha kavuştuk.Bayramlarımız birlik ve beraberlik duygularının ağır bastığı, neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının buluştuğu çok özel günlerdir. güçlenir, insanların birbirlerine olan kırgınlıklarını unutur, barışır ve kucaklaşır.Bayramlar bizi biz yapan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdir.Milli ve dini duygu,inanç,örf ve adetlerin sergilendiği günlerdir. bir toplumda millet olma bilinci oluşur ve güçlenir.

“Halkımızı birleştiren, toplumumuzu bütünleştiren bayramlar millet olarak sahip olduğumuz değerlerin en güzelidir. Bu bayramda başta aile ve akrabalarımız olmak üzere dost ve komşularımızı unutmamalıyız. Yoksulları kucaklamalıyız, Başta depremzedelerimiz olmak üzere çevremizdeki yetim ve yetimleri dertlerini paylaşarak bayram coşkusunun dışında bırakmamalıyız.

“Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm Büyükçekmece Ailemin bayramını en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

haber-sumbas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu