İş

Bit Digital 2024 stratejik önceliklerini ve operasyonel genişleme hedeflerini belirledi

NEW YORK – Bit Digital, Inc., bir dijital varlık ve yapay zeka altyapı şirketidir. (NASDAQ: BTBT) bugün, operasyonlarını genişletmeyi ve finansal istikrarı korumayı amaçlayan 2024 stratejik girişimlerini ayrıntılı olarak açıkladı. Şirketin CEO’su Sam Tabar, yıl boyunca şirketin büyümesini ve inovasyonunu yönlendirmede bu önceliklerin önemini vurguladı.

Girişimler arasında Bit Digital’in aktif bitcoin madencilik filosunun genişletilmesi önemli bir yer tutuyor. Şirket, 2024’te hashrate kapasitesini ikiye katlayarak yaklaşık 6,0 EH/s’ye çıkarmayı planlıyor ve madencilik ekipmanı satın almak için uygun koşullar sunabilecek olan, Nisan ayındaki Bitcoin halving etkinliğinden sonra değerli bir genişleme bekleniyor. Bit Digital, yüksek verimli makinelere yatırım yaparak filo verimliliğini artırmayı ve üretim maliyetlerini azaltmayı hedefliyor.

Bit Digital, bitcoin madenciliği çabalarına ek olarak, Bit Digital AI işini çeşitlendirmeye ve büyütmeye odaklanıyor. Ana müşteri sözleşmesinden yıllık yaklaşık 50 milyon dolar gelir elde eden şirket, 2024 yılı sonuna kadar bu rakamı ikiye katlayarak 100 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor. Bu büyümenin mevcut sözleşmelerin genişletilmesi ve yeni sözleşmelerin devreye alınmasından kaynaklanması bekleniyor. müşteriler.

Bit Digital, mali açıdan 31 Ocak 2024 itibarıyla yaklaşık 23 milyon dolar nakit ve 74 milyon dolar dijital varlıkla güçlü bir konumda olduğunu ve ödenmemiş borcunun bulunmadığını bildirdi. Şirket, büyüme hedeflerini korurken bilançosunu da basiretli yönetmeyi planlıyor.

Şirket ayrıca, tutulan faizleri kullanarak hazinedeki Ethereum (ETH) varlıklarını artırmayı planlıyor. 31 Aralık 2023 itibarıyla Bit Digital’in çeşitli protokollerde yaklaşık 12.752 ETH hissesi bulunmaktadır.

Sürdürülebilirlik Bit Digital için odak noktası olmaya devam ediyor. 30 Eylül 2023 itibarıyla filosunun elektrik tüketiminin yaklaşık %99’u karbonsuz kaynaklardan geliyor. Şirket, çevre dostu madencilik uygulamalarına olan bağlılığını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Bit Digital’in operasyonları Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İzlanda’yı kapsamaktadır. Şirket, Bit Digital AI adlı iş kolu aracılığıyla yapay zeka uygulamalarına yönelik altyapı hizmetleri sağlıyor.

Bu haber Bit Digital, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanılarak hazırlanmıştır.

InvestingPro İçgörüleri

Bit Digital, Inc. BTBT (NASDAQ: BTBT) önümüzdeki yıl için stratejik girişimlerini ana hatlarıyla belirtirken, yatırımcılar InvestingPro’nun aşağıdaki görüşlerini özellikle bilgilendirici bulabilirler. Şirketin bitcoin madenciliği filosunu ve yapay zeka iş segmentini genişletmeye yönelik proaktif yaklaşımı, bir dizi gerçek zamanlı ölçüme ve InvestingPro İpuçlarına yansıyor.

InvestingPro verileri, Bit Digital hisselerinin Hafta boyunca %26,67güçlü bir tanesi geri dönmek Başarıya ulaştığını vurguluyor, bu da son dönemde yatırımcı güveninin güçlü olduğunu gösteriyor. Bu, hisse senedinin daha uzun bir süre boyunca etkileyici performansını gösterir. Geçen yıl %157,63 Önemli bir getiriyi tamamlıyor. Üstelik Bit Digital’in finansal sağlığa olan bağlılığı Bilançoda borçtan daha fazla nakit tutmakplanladığı stratejik yatırımlar ve genişleme için yeterli konumda olduğu açıktır.

Ancak önümüzde zorluklar var. Şirketin F/K Oranı (Düzeltilmiş) 2023 yılı 3. çeyreğinde sona eren son on iki ay itibarıyla -7,4‘Nazik ve analistler Bit Digital’in yıl içinde kârlı olmasını bekliyor beklemedikleri şey gösterir. Ek olarak hisse senedi, yatırımcılar için daha yüksek bir risk profili anlamına gelebilecek yüksek fiyat oynaklığıyla da biliniyor.

Bit Digital’i daha derinlemesine incelemeyi düşünenler için InvestingPro, yatırımcıların daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilecek 10 InvestingPro İpucu da dahil olmak üzere ek bilgiler sunmaktadır. Bu ipuçlarını keşfetmek ve Bit Digital’in potansiyelini daha iyi anlamak için https://www.investing.com/pro/BTBT adresini ziyaret edin ve yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın PRONEWS24Kupon kodunu kullanmayı unutmayın.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu