Haber

Basketbol maçında sahaya pelüş oyuncaklar yağdı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 23. haftasında İzmit Belediye spor– Kırklareli Basketbol sahasında oynanan devre arasında spor salonunu dolduran yüzlerce İzmitli, yanlarında getirdikleri pelüş oyuncakları sahaya attı.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde İzmit Belediyespor, Kahramanmaraş’ta 11 ilde binlerce kişinin ölümüne neden olan depremler nedeniyle aradan sonra Kırklareli Basketbol’u konuk ediyor. İzmit Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maç öncesi İzmit Belediyesi, ‘Haydi İzmit Maça, Oyuncaklar Sahaya’ takviye kampanyası başlattı. Depremin olduğu ilk günden itibaren deprem bölgesine destek için yardım kampanyaları düzenleyen İzmit Belediyesi, taraftarları ve halkı maça depremzedeler için pelüş oyuncaklar getirmeye davet etti. Müsabaka öncesi oyuncakları ve çocukları ile spor salonuna gelen sporseverler tribünleri doldurdu. Maçın ortasında sahadaki bütün oyuncakları depremden etkilenen çocuklara gönderilmek üzere fırlattı.

Hürriyet: “Öncelikle bir yıl gerekiyor”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan, Hürriyet’in yarıyıl tatilinin ortasında taraftarlara hitaben yaptığı konuşmada, “İlk etapta yaraların sarılması 1 yılı buluyor. Gerçekten elimizden geldiğince burada depremzedelere destek oluyoruz. tüm halkımızla birlikte ama hala hayatta kalmaya çalışan binlerce insan var.Hayatta kalan binlerce çocuğumuz ve binlerce ailemiz var, yaralanan, bedeni yaralanmasa da ruhu yaralanan binlerce ailemiz var. Bu nedenle tüm Türkiye’ye sesleniyoruz; bu yardımlaşma ve dayanışma devam etmelidir. Oradaki yaraları bir an önce iyileştirmemiz gerekiyor. Tüm milletimize geçmiş olsun. Herkese başsağlığı dileriz.” sözlerini verdi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu