Haber

Başak Demirtaş aday olmayacak…. DEM Parti’den açıklama: Ortak karar

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Partisi) Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Depremin yıl dönümünde deprem sonrası atılan adımlara değinen Temelli, “Üç gündür oraya gelmeyen devlet aslında hala yok. Kamuoyu bakana gereken tepkiyi verdi. Bakan arkasına bakmadan uzaklaştı. “Halk belediye başkanına da aynı tepkiyi verdi” dedi.

ERDOĞAN Söylediklerinde ‘Samimi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanamayacağı belediyeye hizmet vermeyeceğini söylediğini hatırlatan Temelli, “Hizmet vermediler. 31 Mart’a kadar 75 bin evi tamamlamayı hedeflediler. muhalefet yönetimi. Temelli, Erdoğan’ın söylediklerinde “samimi” olduğunu belirtti.

Temelli, Başak Demirtaş’ın İstanbul’da aday olmayacağı yönündeki açıklamasına ilişkin de gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, ‘Sayın Demirtaş’ın aday olmayacağını söyledi. Başak Demirtaş’ın adaylık sürecindeki açıklamaları partimize güç vermiştir. Hem Başak Demirtaş’la hem de tüm arkadaşlarımızla büyük bir emeğin parçası. “Birlikte hareket ediyoruz, birlikte hayal ediyoruz” dedi.

Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan’ın 9 Şubat’ta açıklama yapacağını hatırlatan Temelli, “Kurullarımız Başak Demirtaş’ın yanı sıra çeşitli adaylarla da görüştü ve ortak karara varıldı. Aday olduğunu açıklaması ona güç verdiği gibi, şu anki açıklaması da ona güç verdi. “Birlikte yürüyoruz, mücadele ediyoruz” dedi.

Temelli, İstanbul adayını 9 Şubat’ta açıklamayı planladıklarını belirtti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu