Ekonomi

Bakan Göktaş açıkladı: Doğalgaz destek ödemeleri başladı

Göktaş, yazılı açıklamasında, düzenli olarak şunları söyledi: doğalgaz tüketim desteğiDestek için başvuruların e-Devlet üzerinden devam ettiğini, destekten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” ekranında gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabileceğini belirtti.

Uygulamalar onaylamadan sonraDesteğe hak kazananların daha sonra PTT’ye giderek faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecekleri, ön ödemeli sayaç kullananların ise destek tutarının kartlarına yansıtılacağı belirtildi. meteordüzenlenmiş doğal gaz tüketimDestek programına geçişle birlikte ihtiyaç sahiplerinin her ödeme döneminde yardım programına ayrı ayrı başvurmalarına gerek kalmayacağını kaydetti.

Vatandaşlarımız, hane faturalarını ödeme birimlerine ileterek ikamet ettikleri ilçeye karşılık gelen tahsis tutarından düzenli olarak yararlanabilecekler.“.” ifadesini kullanan Göktaş, termal haritaya göre belirlenen sistematik doğalgaz tüketimine göre hanelere yıllık 1500 ila 3 bin 500 lira arasında ödeme yaptıklarını belirtti.

Göktaş, ” Doğal Gaz Tüketim Desteği ödemelerimiz başlamıştır. Bu kapsamda ekim, kasım ve aralık aylarını kapsayan ocak ödeme döneminde 383 bin haneye toplam 304,5 milyon lira ödeme yapılacak.” diye bilgilendirdi.

Son düzenleme çerçevesinde ev sahibi veya kiracıların da bu destekten yararlanabileceğini hatırlatan Göktaş, ” Halihazırda doğalgaz altyapısı olan yerleşim yerlerinde ikamet eden ve haneleri konut doğalgaz aboneliği bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu desteği sağlamaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Destekten yararlanabilmek için başvuru sahibinin Türk vatandaşı olması gerekmektedir. e-Devlet’tenDestek programına başvurmak, doğal gazın verildiği ilçe/beldede ikamet etmek, ikamet adresinde doğal gaz aboneliğinizin olması ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aşağıdaki belirtilerek hak sahipliği kararı almış olmanız gerekmektedir. faturanın konut abone grubuna ait olduğu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu