Haber

Antalya’da mahalle-kervancı gerilimi

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde karavanların uzun süredir cadde üzerine park edilmesi, mahalleli ile karavan sahiplerini zaman zaman karşı karşıya getiriyor. Kervanların görüntülerinin rahatsız edici olduğunu savunan mahalleli, kervanların başka bir yere taşınmasını istiyor.

Gürsu Mahallesi 322 Sokak sakinleri yol üzerine park eden kervanlardan şikayetçi. Kervan sahiplerinin atık suları yola döktüğünü, bazılarının çamaşırları kuruması için yol kenarına astığını öne süren mahalleli, belediyeye defalarca şikayette bulunduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Tecem Sitesi’nde oturan Hekim Feyza Yağmur, karavanların yerleşim yerlerinden uzağa veya karavanlara uygun yerlere park edilmesi gerektiğini söyledi. Yağmur, 8 yıldır sitede yaşadığını belirterek, “Koronavirüs salgınından önce Boğaçayı Parkı kuruluyor sonra buraya kervanlar yerleşiyor. Koku. 3. kattaki Amerikalı arkadaşım evini bu nedenle sattı. Sağda ve solda karavanlar var. Parkın ortak yaşam alanı olduğunu ve insanların keyfi için yapıldığını kaydeden Feyza Yağmur, “Ben yapabilirim. Evimin karşısındaki parka git. Bu durumdan şikayetçiyim. Onlara göre eşitsizlik olabilir. Bunu görmezden gelemezler. Çocuğumu burada geçiremem. Çocuklar bu yaşam alanında oynayamaz.” Yağmur’un kervanların etrafa kirli su bırakan ve çevreye rahatsızlık veren sözlerinin hatasız olmadığını savunan Aralı, “Burada kurallara uymayan tek bir kervancı yok. . Dediklerinden bir tane bile yok.” Sokaktaki sitenin işletmecisi Şengül Severler, “Kervanlar bizi çok üzüyor. Her iki tarafa da park ediyorlar, 2 yıldır bu durumla uğraşıyoruz. İmzaları topladık, Büyükşehir Belediyesi’ne verdik. CİMER dahil birçok yere bildirdik. Ses yoktu. Görüntü çok çirkin. Çamaşır asıyorlar, kirli sularını yıkıyorlar. Kendi arabalarımızı park edecek yer bulamazken burada plakasız sabitlenmiş çok kervan var. büyüleyici bir konu. Birçok imza topladık, yerli olarak verildi. Bize ‘Kervan parkı yapılıyor’ dediler ama başka bir sonuç çıkmadı. Bu kervanlar yerleşim yerlerinden uzak olmalı” dedi. Tecem Sitesi şantiye çalışanı Ercan Uluğ da, “Bana pazarda çalışan bir arkadaşım söyledi. Buradan bir kervan kalkıyor, arkasından lağımlar akıyor. Bu utanç verici. Burası Konyaaltı’nın en keyifli lokasyonu. Bak, römorkun altındaki boruyu takip et. Bu boru nereye gidiyor? Bu borular rögar deliğine mi gidiyor? “Maliyet boruları dışarıda” dedi.

Ailesiyle birlikte sokağa park ettiği karavanda yaşayan Hakan Ökten, “Bu cadde denize ve parka yakın olduğu için karavanların tercihi. Herkes aynı anda haklı. Belli değil. kervanda kim kalır, orada kim yaşar. Aranan kişi kervanda aylarca, yıllarca kalabilir. Kimse gelmez, kimse gitmez.” diye soran yok. Biz bir aile olduğumuz için sorun yok. Bence apartman sakinleri haklı. Günübirlik gelip gidenler var, karavanları başka amaçlar için kullananlar var. Araçlarını park edip gelip gidiyorlar. Kim oldukları belli değil” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu