İş

Altının Gram Fiyatı 1.700 Lira Seviyesinden İşlem Görüyor

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.700 lira seviyesinde süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı, önceki kapanışın yüzde 0,4 altında günü 1,694 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 10:55 prestijiyle bir önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde 1.700 lirada süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 790 liradan, Cumhuriyet altını da 11 bin 270 liradan satılıyor.

Dün üst üste 4. gündür düşüş eğilimini sürdüren altının ons fiyatı, bir önceki kapanışının yüzde 0,3 üzerinde 1.961 dolardan işlem görüyor.

Analistler, yarın ABD Merkez Bankası (Fed) ile başlayacak merkez bankasının ağır para politikası kararları öncesi yatırımcıların temkinli davranmaya devam ettiğini söyledi.

Analistler, yarın para piyasalarında fiyatlamalarda Fed’in politika faizini 25 baz puan artıracağının kesin olduğunu belirtirken, Banka’nın enflasyonla mücadele çalışmaları kapsamında yıl sonuna kadar izleyeceği yola ilişkin belirsizliğin varlık fiyatlarını etkilemeye devam ettiğini belirtti.

Analistler, bugün ülkede bilgi gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya’da ifo İş Ortamı Güven Endeksi’nin, ABD’de tüketici inanç endeksinin, Richmond Fed sanayi endeksinin ve konut fiyat endeksinin izleneceğini, teknik olarak altının ons fiyatında 1.970 ve 1.980 doların direnç konumunda olduğunu belirtti.

haberkaratay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu