Haber

AK Parti Ordu’da belediye başkan adaylarını tanıttı

AK Parti Ordu’da belediye başkan adaylarını tanıttı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler:

“Çalışma siyaseti yapıyoruz, asla kâr politikası izlemeyiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz:

“Muhalefet, seçim öncesi verdiği sözleri yerine getirmemek için elinden geleni yapıyor ve bahaneler üretiyor.”

ORDU – AK Parti, Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları ile Cumhur İttifakı adaylarını Ordu’da kamuoyuna tanıttı. Programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçimlerin önemine ilişkin mesajlar verdi.

Aday tanıtım töreni Altınordu Durugöl İlçesi’ndeki kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. 19 ilçeden binlerce partilinin katıldığı tanıtım töreninde AK Parti’nin 16 ilçe belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtıldı. Programda Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayları da kamuoyuna açıklandı.

“İş siyaseti yapıyoruz”

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, seçimlerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi. Bu seçimin sadece yerel seçim değil, tüm dünyaya büyük ders verecek bir seçim olduğunu kaydeden Güler, “Daha önce pek çok seçim yaşadım. Ancak en çok heyecanlandığım seçim bu seçim. Biz bir şey olmak için değil, bir şeyler yapmak için buradayız. 5 yıllık süreçte çok seçim yaşadık.” “Hizmetleri hayata geçirdik. İş siyaseti yapıyoruz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın garantisidir” dedi.

“Asla kâr politikası izlemedik”

Başkan Güler, hiçbir zaman kâr amaçlı politika izlemediklerini vurgulayarak, “Mühendisler ikna etmeye çalışmaz, ispat ederler. Onun için bizim çalışmalarımız 2 bin 200 kilometre yol, 250 iş makinesi, kırsal mahallelere içme suyu getirilmesi. Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçemizde bütçemizin yüzde 95’ini altyapıya ayırıyoruz.” Birbirimizle yarışacağız. Çünkü benim belediyecilik anlayışımda bir felsefe ortaya koyduk. ‘Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu’ ideolojisini ortaya koyduk. Çatışma değil, kira değil, kira yerine hizmet ve ekonomi. Amacımız şehrimizde istihdamı artırmak ve aynı zamanda şehrimizin ekonomisini geliştirmek. “Mazeret, mazeret, şikayet yok, kavga yok, çatışma yok, barış var. Huzurlu ilçeler yaratacağız. Bunları yaparken birlik ve beraberliğimiz şarttır. Bunun en güzel örneğini Cumhur İttifakı olarak gösteriyoruz. “dedi.

“Halkın olanı halka sunduk”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler şunları söyledi:

“Yaşanabilir bir Ordu kurmak için Cumhurbaşkanımız bize bazı direktifler verdi. Bunlardan biri de yatay mimari. Buradaki yüksek binaları, gökdelenleri mahkeme kararıyla yıktık. Durugöl’ü, Belde Evler’i, Ünye Çamlık’ı kazanca dönüştürmeyi de biliyorduk. Ama biz Biz bunu yapmadık. Biz milletin hakkını millete hediye ettik. Bunların hepsi kanunla yapılan işlerdir ve yapmaya da devam edeceğiz. Üstelik bunları doğru olduğuna inandığımız bir inancın sonucu olarak yaptık. 100 -Bu kentte 110 bin imza boşuna toplanmadı, halkımıza kulak tıkadık, kapatamadık. Gözlerini kapatırsan kendine geceyi yaratırsın. Eğer kalbin kapalıysa duyamayabilirsin.”

“23 yıldır hep altyapıyla uğraştık”

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, yaklaşık 20 yıl Samsun Belediye Başkanı olarak görev yaptığını hatırlattı. Türkiye’nin en büyük sorununun altyapı olduğunu ve çözmeye çalıştıklarını belirten Yılmaz, “AK Parti’nin kurulduğu 2002’den bu yana, yani 1994’ten bu yana Türkiye yarım kaldı, inşa edilmedi” dedi. Altyapısında ya da ülkenin altyapısında o ideolojik belediyeler yüzünden.” “İnanın kalkınmanın gerektirdiği diğer hizmetleri de tamamlamaya çalışıyoruz. Türkiye 22-23 yıldır sürekli altyapı yapıyor, farkında mısınız?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul Belediye Başkanı olduğunda ‘Hizmet belediyeciliğini hızla hayata geçirmemiz lazım’ dediğini anlatan Yılmaz, “Zaten 2002’de iktidara geldikten sonra hizmet anlayışını yeniden gündeme getirdik, millet -dokunaklı, insan odaklı çalışmalar, insanların ihtiyaçları.” “Yaşamını ve konforunu iyileştirme ihtiyaçlarına öncelik veriyor ve bu anlayış, bu ideolojinin doğal bir sonucuydu” dedi.

“Muhalefet sürekli bahane üretiyor”

Türkiye Asır Hizmet Belediyesi’nde ertelenen hizmetlerin tamamlanacağını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

“Gücümüzü halkımızın yaşam standartlarını, kişi başına düşen gelirini, refah düzeyini yükseltmeye yönelik çalışmalarda kullanacağız. Bunu da ancak aklı başında, işini bilen belediyelerle başaracağız. Bunu ancak Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bu konuda içgörüsü yüksek bir başkanın ekibi olarak yapacağız. Bunun dışında hayallerimiz var”Bizi takip eden siyasi rakiplerimizin yapabileceği hiçbir şeyin olmadığını söylemek istiyorum. Sürekli bahaneler üretiyorlar, bahaneler bulmaya çalışıyorlar. Çeşitli bahaneler bularak seçim öncesi verdikleri sözleri yerine getirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar.”

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Ordu’daki ilçe belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti’nin Ordu’daki ilçe belediye başkan adayları şöyle açıklandı:

Akkuş’ta İsa Demirci, Altınordu’da Aşkın Merasim, Aybastı’da İzzet Gündoğar, Çatalpınar’da Ahmet Özay, Çaybaşı’nda İsmet Yanık, Fatsa’da İbrahim Ethem Kibar, Gölköy’de Fikri Uludağ, Gürgentepe’de Yener Yalçınkaya, Kabadüz Yener Kaya, Kabataş’ta Yakup Yılmaz. , Korgan’da Tuncay Kiraz, Kumru’da Yusuf Yalçuva, Mesudiye’de Cengiz Koçyiğit, Perşembe’de Cihat Albayrak, Ulubey’de İsa Türkcan, Ünye’de Hüseyin Tavlı.

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında Çamaş, İkizce ve Gülyalı ilçelerinde aday çıkarmayacak, MHP’nin adaylarını destekleyecek. Çamaş’ta Mahmut Ayparçası, İkizce’de Osman Kaygı ve Gülyalı’da Medet Sipahi Cumhur İttifakı’nın adayları oldu.

Toplantıya AK Parti Ordu Milletvekilleri İbrahim Ufuk Kaynak ve Mustafa Hamarat, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, AK Parti MKYK Üyeleri Fahrettin Yahşi ve Adnan Günnar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu