Ekonomi

Agra Fintech Azerbaycanlı Bankacılarla Dijitalleşme Tecrübelerini Paylaştı

Türkiye bankacılık kesimindeki yeni gelişmeleri öğrenmek ve birtakım temaslarda bulunmak için İstanbul’a gelen Azerbaycan Bankalar Birliği (ABA), Azerbaycan Banka Eğitim Merkezi (ABTC) temsilcileri ve Azerbaycan bankalarının kredi yöneticileri, Agra Fintech grubuyla bir ortaya gelerek ticari krediler başta olmak üzere bankacılıkta dijitalleşme stratejileri üzerine fikir alışverişinde bulundular.

Azerbaycan Bankalar Birliği (ABA), Azerbaycan Banka Eğitim Merkezi (ABTC) ve Azerbaycan bankalarının kredi yöneticileri, 14-18 Kasım 2022 tarihleri ortasında bölümdeki yeni gelişmeleri pahalandırmak maksadıyla İstanbul’da temaslarda bulundu.

Beş gün süren bu temaslar mühletince 44 kişilik heyet Türkiye’nin önde gelen bankaları ve bankacılık dalının dijitalleşmesi odağındaki başarılı çalışmalarıyla bölümde kelam sahibi olan Agra Fintech ile Raffles İstanbul’da bir ortaya geldi. Türkiye bankacılık bölümünde kurumsal ve ticari bankacılık alanındaki yenilikleri, dijital kredilendirme ve satıştaki yeni trendleri, kredi belgelendirme süreci ve verimliliği artırmanın yolları, dijitalleşmenin tesirleri, banka kredi portföy denetimi ve kredi tahlili üzere bahislerde eğitim ve toplantılar yapıldı.

Agra Fintech’in Birinci Yurt Dışı Açılımı Azerbaycan

Agra Fintech Kurucu Ortağı Taner Toraman bahse ait yaptığı açıklamada, “2023’ü Agra Fintech için yurtdışına açılma ve KOBİ’lerin finansal problemlerine tahlil bulacak eserleri sunma yılı olarak belirledik. Biz birinci kurulduğumuz günden beri küresel vizyonu olan bir grubuz ve ortaya koyduğumuz kıymeti küresel pazarlara da taşımak gayesindeyiz. Çalışmalarımızı Azerbaycan bankacılık kesimine sunma bahtı elde ettiğimiz için çok memnunuz ve aldığımız geri dönüşler de bizi epeyce heyecanlandırıyor. 2023 başında birinci yurtdışı ofisimizi Azerbaycan’da açmış olacağız” dedi.

CreditBarometer ve FinBindHUB tahlilleri ile hoş bir vizyon ortaya koyduklarını ve bu sayede kısa müddette Türkiye’nin önde gelen bankaları ile çalışma fırsatını elde ettiklerine dikkat çeken Agra Fintech Kurucu Ortağı Muharrem Uğurelli ise, “Azerbaycanlı yetkililerle gerçekleştirdiğimiz toplantı çok verimli geçti. 2023 yılında Türkiye’deki tecrübemizi ve geliştirdiğimiz teknolojileri Azerbaycan pazarına taşıyacağız” dedi.

Agra Fintech eserleri Türkiye’nin önde gelen bankalarında kullanılıyor ve şirketin geliştirdiği tüm eserler alanında birinci olma özelliğini taşıyor. Yenilikçi şirket, 2023 yılında bankacılık dalına sunduğu eserleri gerçek bölüme ve yurtdışına taşıyarak dalına liderlik etmeyi hedefliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu